wordpress eklentisi w3 total cache doğru kullanıldığı zaman web sitenizin google sonuçlarında mükemmel bir başarı elde etmesine yardımcı oluyor. Lakin angulartr de bu eklentiyi kullanırken, standart ayarlarında bir eksik farkettim.

Yeni bir konu eklediğimde, konunun kategori sayfasında çıkmadığını gördüm. Hemen cache tamamen sıfırladım ve herşey yoluna girdi. Lakin böyle birşey olmamalıydı. Her ne olması gerekiyorsa, otomatik gerçekleşmesi gerekiyordu. https://wordpress.org/support/topic/plugin-w3-total-cache-w3tc-not-clearly-cached-pages-for-category-archives adresinde bulduğum sonucu uyguladım ve kısmet başarılı oldum.

Page Cache ayar sayfasındaki Purge Options başlığında, Post Terms seçeneğini aktif edip, ayarları kaydetmelisiniz. Artık yeni eklediğiniz bir içerik hemen ilgili kategoride gösterilmeye başlıyor.

Lakin yazınızı geçici olarak sildiğinizde yani trash e gönderdiğinizde bile kategori sayfasında gösterilmeye de devam ediyor. İşte bu problem. Bu yüzden içeriği ya trash ten tamamen silmeli ki buna muhtaç olmamamız gerekiyor, yada trash te ilgiyi konuyu bulup, üzerine gelip, purge from cache seçeneğine tıklamalısınız.

1 Comment wordpress w3 total cache kategori sayfasındaki cache problemi

  1. Hasan

    Evet, bunu ben de fark etmiştim ancak çözümünü bulamamıştım. Harika bir paylaşım. Teşekkürler.

    Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir