Merhaba, http://angulartr.com/angularjs-ve-tracking-servislerinde-yasanan-problemlerin-sebebi/ adresinde de detayları ile anlattığım üzere, AngularJS Google Analytics servisini kullanırken, problem yaşıyoruz. Lakin ÇÖZÜLDÜ.

Benim kendi projelerimde de kullandığım revolunet google analytics modülünü projemize dahil ederek, yaşanan tüm sorunları otomatik olarak çözeceğiz.

İşlemler;

  • Öncelikle Google Analytics servisinin size vermiş olduğu tracking kodunu sayfanıza eklediğinizden emin olun ve bu kodun içindeki UA ile başlayan Account ID’ ini not alın.
  • Modülü projemize ekleme işlemini yapıcaz. Bunun için modülün geliştirme sayfasındaki https://github.com/revolunet/angular-google-analytics#installation kısmında da göreceğiniz üzere, bower kullanıyorsanız, bower ile modülü indirebilirsiniz. YADA yine aynı sayfada https://github.com/revolunet/angular-google-analytics sağ taraftaki Download ZIP butonuna basıp modülü indirebilir ve src klasörünün içindeki modülün js dosyasını projenize dahil edip, modülü AngularJS ana modülünüze bağlayabilirsiniz. Modül Ekleme konusunda bilginiz yoksa http://angulartr.com/angularjs-projeye-modul-ekleme/ adresinden yardım alabilirsiniz.
  • Modülü Projemize dahil ettikten sonra çok basitçe ayarlamalarını yapıyoruz;
    Benim kendi projelerimde de kullandığım en basit ayarları sizinle paylaşıyorum. Siz bu ayarlar içinde kendinize göre bahsettiğim yerlerde değişiklik yapın. Ardından bu kodları js dosyası olarak kaydedip, projenizdeki js dosyalarının en altına ekleyin.

     
  • Google Analytics servisine henüz üye olduysanız, realtime(gerçek zamanlı) tabında, anında değişim olmamaktadır. O yüzden çalışmıyor gibi düşünmeyin. Yarım saat sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Herhangi bir problem yaşarsanız, sayfa altındaki yorum kısmından sormayı ihmal etmeyiniz.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir